Strona główna  |  O nas  |  Galeria  |  Kontakt
  • 1 BEZPIECZNIE, TANIO, TAK JAK CHCESZ
  • 2 TYLKO Z DRAGON TRAVEL




Decydując się na kupno wycieczek w miesiącach wrzesień – marzec dana szkoła otrzymuje zniżki na wycieczki wielodniowe w maju i czerwcu.

WYCIECZKI KILKUDNIOWE


WYCIECZKI KILKUDNIOWE

Ofertę przygotowujemy indywidualnie wg potrzeb, ceny zawierają niektóre bilety wstępów.


BESKIDY

W programie: do wyboru:
Brenna - Chlebowa Chata, Kozia Zagroda,
Istebna - Chata Kawuloka z instrumentami pasterskimi: gajdy, fujarki, Ośrodek Edukacji Ekologicznej, Izba Pamięci Jerzego Kukuczki, Aqua Park,
Koniaków - Muzeum Koronek, Chata na Szańcach;
Jaworzynka – piesza wycieczka na Trójstyk – zetknięcie granic Polski, Czech i Słowacji, Muzeum „Na Grapie”,
Ustroń - trasa turystyczna do Schroniska na Równicy, Chata pod Czarcim Kopytem,
Wisła - Muzeum Regionalne, Muzeum Spadochroniarstwa, Rynek, Skocznia w Wiśle Malinka, Zapora w Wiśle Czarne, Kaskady Rodła, Galeria Adama Małysza ze zdobytymi pucharami, figura Małysza wykonana z białej czekolady, degustacja „ciastka Mistrza” - słynny wypiek wykonany na cześć skoczka.
BIESZCZADY

W programie: Pętla Bieszczadzka, piesza wycieczka górska dostosowana do kondycji i wieku uczestników, Cerkiew, rejs statkiem po Solinie, Komańcza – miejsce internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przejazd Ciuchcią Bieszczadzką, Skansen Przemysłu Naftowego działającego na terenie najstarszej kopalni ropy naftowej, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.
 

BYCZYNA, MOSZNA, NYSA

W programie:
Nysa - „Poszukiwanie Skarbu” - gra terenowa.
W trakcie zabawy do zobaczenia - Bazylika św. Jakuba, Piękna Studnia, Wieża Wrocławska, Dom Komendanta, Dwór Biskupi, Pałac Biskupi /Miejskie Muzeum/, Rynek Solny, Kościół św. Piotra i Pawła, Fontanna Trytona, Dom Wagi, Bastion św. Jadwigi.
Moszna - jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce, który urzeka niezwykłą liczbą ślicznych wież i wieżyczek nadając budowli niezwykłego uroku. To dzięki nim nazywany jest „Polskim Disneylandem” lub „bajkowym zamkiem”. W okresie maja – czerwca zachęcamy do spaceru alejkami parkowymi wśród setek kwitnących, kolorowych azalii i rododendronów.
Byczyna - zapoznanie się z kulturą i życiem w czasach średniowiecznych poprzez świetną zabawę. Wybór atrakcji dostosowany jest do wieku uczestników. Proponujemy m.in: do wyboru: lekcje o dawnym uzbrojeniu, pokazy katowskie i ścinanie głów, zabawy plebejskie, warsztaty warsztaty wyrobu świec, warsztaty ceramiczne, kąpiel w balach, przejażdżka bryczką, ręczne czerpanie papieru, nauka łucznictwa tradycyjnego, warsztaty pisania gęsim piórem, warsztaty tkactwa na deseczkach, warsztaty rzutu toporem, włócznią i nożem, warsztaty mincerskie / wybijanie monet /, możliwość szycia sakiewek, zwiedzanie komnaty strachów, grillowanie lub ognisko /w cenie/, scenki średniowieczne, pokazy filmów i konkursy wiedzy o średniowieczu.
 

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W programie: Jędrzejów - Muzeum Zegarów Słonecznych, Kolejka Wąskotorowa, Chęciny - Góra Zamkowa z ruinami zamku /punkt widokowy na okolicę/, Jaskinia „Raj”, Rezerwat Góra Miedzianka, Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, Samsonów – Ruiny Huty Szkła, Tokarnia – Muzeum Wsi Kieleckiej, Ujazd – Zamek Krzysztopór, Sabat Krajno – Park Rozrywki, Ćmielów – żywe Muzeum Porcelany, Bałtów – Park Jurajski, Małogoszcz - Ostoja Dworska – zagroda edukacyjna,, Święty Krzyż – pobenedyktyński Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim, Nowa Słupia - Droga Królewska, postać Pielgrzyma,Gołoborze – punkt widokowy, Święta Katarzyna - Klasztor, źródełko św. Franciszka, Kapliczka Żeromskiego, pracownia jubilerska, Skarżysko-Kamienna - Muzeum Orła Białego + przejażdżka wozem bojowym, Zagnańsk - Dąb „Bartek”, Huta Szklana - Osada Średniowieczna, gdzie spotkamy się z kowalem, zielarką, rymarzem, bartnikiem, garncarką, Krzemionki Opatowskie – Kopalnia Neolityczna, Kielce – Muzeum Żeromskiego, Muzeum Zabawek, Egzotarium „Dolina Gadów”, Pomnik dzika /jedyny w Polsce/, Park Staszica, Aleja Gwiazd, Ulica Sienkiewicza, Katedra pw. Wniebowzięcia N.M.P, Pałac Biskupów Krakowskich, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej – multimedialna wystawa historyczna, dawne więzienie kieleckie – karcery, cele, Kadzielnia – Rezerwat Geologiczny, Jaskinia, Oblęgorek – Muzeum Sienkiewicza, Nagłowice – Muzeum Reja, Niekłań - Skałki "Piekło" - rezerwat skalny z fantastycznymi formami piaskowcowymi, Jaskinia „Piekło”.
GRUNWALD – MIKOŁAJKI

W programie: Pola Grunwaldu – spacer po polu bitwy, Olsztyn – Stary Ratusz, Wysoka Brama, pomnik Kopernika, Zamek Kapituły Warmińskiej, seans w Planetarium, Święta Lipka – sanktuarium zwane „Częstochową Północy”, Kętrzyn – starówka, Zamek Krzyżacki, przejazd do Reszla – zwiedzanie zamku, wejście na wieżę widokową, Gierłoż – zwiedzanie kwatery Hitlera „Wilczy Szaniec” /bunkry i schrony ze ścianami do 8 m grubości/, Mikołajki - „Perła Mazur” - spacer promenadą wzdłuż portu jachtowego do rynku /fontanna ze słynną postacią Króla Sielaw/, dla chętnych rejs statkiem.
 

KARKONOSZE

W programie: Karpacz - Świątynia „Wang” z przełomu XII i XIII wieku, pochodząca z Norwegii, wyjazd i zjazd kolejką linową na Śnieżkę /ekspozycja Obserwatorium Meteorologiczne/, Skocznia „Orlinek” zjazd najdłuższą w Polsce rynną saneczkową 1.060m, punkt widokowy „Krucze Skały”, jaskinie, Leśny Bank Genów i Arboretum, Muzeum Zabawek twórcy pantomimy Tomaszewskiego, Muzeum Sportu i Turystyki, Dom i Muzeum Tyrolskie poświęcone osadnikom z Zillertal, zapora na Łomnicy, Dziki Wodospad, skała Słonecznik, Wielka Kopa – wyciąg krzesełkowy, Kowary - Park Miniatur, Dom Kata, sztolnie kopalni rud żelaza i uranu tzw. "Skarbiec Walonów" - kolekcja minerałów, Bolków – Zamek wybudowany na wygasłym wulkanie, Szklarska Poręba – Wodospad „Szklarki” lub Wodospad „Kamieńczyk”, Huta Szkła, Muzeum Minerałów, Muzeum Ziemi, Chata Walońska /dołożono/, piesza wycieczka na Śnieżne Kotły, Szrenica – kolejka linowa, Jelenia Góra – Zamek Chojnik, Muzeum Karkonoskie, Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego, Muzeum Przyrodnicze, ekspozycja modeli i miniatur kolejowych, Western City - miasteczko "Dzikiego Zachodu", Jawor – Kościół Pokoju, Świdnica - Muzeum Broni i Militariów, Świebodzin – Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Leśna – Zamek Czocha, Książ – Zamek, Lubomierz - Muzeum Kargula i Pawlaka, Pilchowice – jezioro i zapora wodna.
 
KOTLINA KŁODZKA

W programie: Kłodzko - Twierdza Kłodzka – labirynt lub podziemia, Podziemia Miasta, Stare Miasto, Ratusz, Most Św. Jana – polski Most Karola, Kościoły, Wambierzyce - Bazylika, Ruchoma Szopka, Kudowa Zdrój - Park Zdrojowy z palmami i egzotycznymi drzewami, Muzeum Zabawek, Muzeum Żaby, Czermna - Kaplica Czaszek, Szlak Ginących Zawodów – warsztaty garncarskie, tkackie, kowalstwa lub porcja chleba, Duszniki Zdrój - Park Zdrojowy z fontanną, Dom Chopina, Muzeum Papieru – w unikatowym młynie papierniczym z 1605r., Pijalnia Wód Mineralnych, Błędne Skały, Szczeliniec – piesza trasa turystyczna, Złoty Stok – Kopalnia Złota, Stronie Śląskie - Huta Szkła, Międzygórze – ogród bajek, wodospad „Wilczki”, Bystrzyca Kłodzka – Muzeum Zapałek, Kletno – Jaskinia Niedźwiedzia.

Istnieje możliwość zwiedzania skalnego miasta Adrszpach w Czechach – obowiązkowe dowody osobiste lub paszporty.
 
KRAKÓW – INWAŁD – WADOWICE

W programie:
Kraków – zwiedzanie miasta - Zamek na Wawelu /Katedra z Dzwonem Zygmunta i Grobowcami/, Smocza Jama, Droga Królewska, Pałac Biskupi z oknem Jana Pawła II, Collegium Maius – najstarsza zachowana część Uniwersytetu Jagiellońskiego, Stare Miasto – Sukiennice, Podziemia Rynku, Bazylika Mariacka, Barbakan, Brama Floriańska.
Wadowice – miejsca związane z Janem Pawłem II – Dom Rodzinny i Kościół.
Inwałd – miniatury, m in.: Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Tryumfalny, Sfinks, posągi z Wyspy Wielkanocnej, Opera w Sydney, Wawel, Zamek Królewski, Latarnia Morską w Świnoujściu, Stadion Narodowy w Warszawie. Dodatkowe atrakcje: zabawa w Zielonym Labiryncie, Dziecięca Karuzela, Kolejka Ekspresowa Farma, 9 metrowa zjeżdżalnia, zabawa w Małpim Gaju, dwukrotna przejażdżka na Piracie, Kole Młyńskim lub Auto Scooterze.

WAROWNIA - zbrojownia, sala tortur, komnata damy, baszta i tarasy widokowe, tkacza, szewca, kowala, garncarza, powoźnika. Park ruchomych SMOKÓW i strzelanie z łuków.
 

KRAKÓW

W programie: Wzgórze Wawelskie – Dziedziniec Zamku, Katedra Wawelska z Grobami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta, Smocza Jama, Droga Królewska, ul. Kanoniczna, Pałac Biskupi ze słynnym „oknem papieskim”, Kościół Franciszkański, Collegium Maius i dawna Dzielnica Uniwersytecka, Muzeum Czartoryskich z obrazem Damy z Gronostajem, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, Brama Floriańska, Muzeum Podziemia Miasta Krakowa, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, zwiedzanie Stadionu Piłkarskiego, Aleja Radia RMF, Pomnik Psa „ Dżoka”, Muzeum Armi Krajowej, Cmentarz Rakowicki z grobami : Wisławy Szymborskiej, Jana Matejki, Heleny Modrzejewskiej, Tadeusza Kantora, Marka Grechuty, Brata Alberta, Piotra Skrzyneckiego i rodziców Karola Wojtyły, Kopiec Kościuszki z Muzeum Figur Woskowych, Kopiec Kraka, Kopiec Wandy, Muzeum Lotnictwa, Ogród Doświadczeń, Dzielnica Żydowska, Park Wodny, Ogród Botaniczny, Manufaktura cukierków „Ciuciu”, Maufaktura czekolady, Dzielnica Nowa Huta, Muzuem PRL-u, Muzeum Sztuki Japońskiej „Manggha”, zwiedzanie TV Kraków, siedziby Radia RMF FM, Zalew Zegrzyński – miejsce pracy Karola Wojtyły, Dolina Mnikowska, Tenczyński Park Krajobrazowy, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Teatr Bagatela, Stary Teatr, Teatr Ludowy, Teatr im. Słowackiego, Filharmonia, Piwnica Pod Baranami, Jama Michalika, Opera Krakowska + lekcje muzealne i warsztaty.

Możliwość noclegu w Kopalni Soli w Bochni /Komora „Ważyn”, Komora „Kołdras”/ lub w Kopalni Soli w Wieliczce /„Komora Słowackiego”, „Komora Stajnia Gór Wschodnich”/. Nocne zwiedzanie Kopalni Soli.
KRYNICA GÓRSKA

W programie: Krynica – Muzeum Nikifora Krynickiego, Deptak, Dom Zdrojowy, Park Zdrojowy, Pijalnia Wód Mineralnych – „Główna”, „Jan”, degustacja wody. Wyjazd górską kolejką linową na Górę Parkową – podziwianie widoków na pasmo Jaworzyny Krynickiej, zejście piesze. Szczawnik – zwiedzanie cerkwi Św. Dymitra, Centrum Pszczelarstwa w Kamiennej, spływ tratwami po rzece Poprad z Piwnicznej do Rytra /ruiny zamku, elektrownia wodna i wiatrowa/, dolina Roztoki – Park Ekologiczny, miejsce powieści „Rogaś z Doliny Roztoki”, Piwniczna – Izba Regionalna z kolekcją starych strojów i sprzętu sportowego lub stacje przyrodnicze w Rezerwacie Obrożyska, Gładyszów – stadnina koni huculskich. Chabówka – skansen Taboru Kolejowego.
 

KRYNICA MORSKA – FROMBORK – MALBORK

W programie: Krynica Morska – przejazd kolejką „Krynica” zabudowa miasta z początku XX wieku z zabytkowymi willami i pensjonatami, ul. Teleexpressu, wejście na latarnię morską, panorama na Mierzeję Wiślaną, Zalew Wiślany, Frombork i Rosję, spacer po molo, rejs statkiem do Fromborka – miejsce związane z Mikołajem Kopernikiem – Zespół Katedralny o charakterze obronnym, Wieża Kopernika, Pałac Biskupów Warmińskich, Malbork – stara stolica Krzyżaków, Zamek Wielkich Mistrzów Krzyżackich /zamiennie może być zamek w Gniewie/.
 

LUBLIN – KOZŁÓWKA – NAŁĘCZÓW

W programie:
Lublin – Stare Miasto, Brama Krakowska, Brama Grodzka, Brama Trynitarska, Trybunał Koronny, Zamek, Katedra, Kościół Dominikanów, ul. Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski, dzielnica uniwersytecka,
Kozłówka – Pałac Zamoyskich oraz Park /ogród francuski, ogród włoski/,
Nałęczów – park zdrojowy, pałac Małachowskich, Chata Żeromskiego.

ŁÓDŹ

W programie: Żłobnica punkt widokowy na odkrywkę Bełchatów, Konewka - bunkier, ponad 300-metrowy poniemiecki schron kolejowy, Spała - dawna zabudowa carska, posąg Żubra, Centralny Ośrodek Sportu, Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła, Łęczyca - Zamek Diabła Boruty, Łódź – ulica Piotrkowska - najsłynniejsza w Polsce, zwiedzanie Studia Filmów SE-MA-FOR, Muzeum Kinematografii, Manufaktura, Piątek – geograficzny środek Polski, Żelazowa Wola – zwiedzanie Dworku Chopina - miejsce urodzenia kompozytora, Tum - Kolegiata, Kłodawa – podróż do wnętrza ziemi, Borysew - ZOO Safari, Kołacinek – Dino Park.

MIĘDZYBRODZIE

W programie: Świnna – 3godzinny pokaz lub warsztaty w Centrum Nauki „Naukotechnika”, Kolejka linowa na Górę Żar, Elektrownia Wodna, Zapora Wodna na Sole, rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim, Ognisko z pieczeniem kiełbasek, Żywiec - spacer po rynku i słynnym Parku Żywieckim, w którym znajduje się Pałac Habsburgów zamieszkiwany do niedawna przez Marię Krystynę Altenburg.
 

PACANÓW

W programie: Pacanów – Europejskie Centrum Bajki, spotkanie z Koziołkiem Matołkiem, warsztaty – zajęcia animacyjne, spotkanie z bajką, kino „Szkatułka” bajka „Piotruś i Wilk”,

Kurozwęki - Safari Bizon, zwiedzanie pałacu z przewodnikiem, Busko Zdrój – Park Zdrojowy, Pijalnia Wód Mineralnych.

 
PIENINY

W programie: Niedzica - Zamek nad Jeziorem Czorsztyńskim i Zaporą na Dunajcu, drewniany kościół z XV w. w Dębnie, Szczawnica – pieniński kurort, malownicza Dolina Grajcarka z licznymi źródłami wód mineralnych – degustacja źródła ”Szymon”, Krościenko – piesza wycieczka na Trzy Korony, rezerwat „ Biała Woda” lub Wąwóz Homole, wyjazd na Palenicę i przejście przez Małe Pieniny.

Istnieje możliwość połączenia wycieczki z Zakopanem oraz spływ Dunajcem /za dodatkową opłatą/.

 
PONIDZIE – KRAINA GIPSU I LAWENDY

Szydłów - polskie Carcassone - mury miejskie z Bramą Krakowską, Synagogą, zamek, kościół Św. Władysława, Grabki Duże – dawny harem, orientalny pałac z 1742 roku, Gnojno – kościół pw. Św. Jana Chrzciciela i Tekli, gotycka kostnica, Skorocice – rezerwat przyrody, wąwóz utworzony w gipsach z urwistymi, Chotel Czerwony – kościół pw. Św. Bartłomieja ufundowany przez Jana Długosza, usytuowany na gipsowym wzgórzu, Wiślica – kolebka chrześcijaństwa, Bazylika Narodzenia NMP, Dom Długosza, Dzwonnica, Młodzawy Małe – barokowy kościół pw. Św. Ducha i Matki Boskiej Bolesnej, krypty grobowe Wielopolskich-ordynatów pińczowskich, Pińczów – dawny zespół klasztorny oo. Paulinów, Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, manierystyczna Kaplica Św. Anny, Dom Ariański na Mirowie, Pałac Wielopolskich, Piotrkowice – Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej, Wełecz – prawie stuletnia sosna „na szczudłach”, pomnik przyrody, Busko Zdrój - kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, kościół Św. Leonarda, Sanatorium Marconi, Park zdrojowy, Zamek Dersława, Solec Zdrój – kościół Św. Mikołaja, Park Zdrojowy, Stopnica – kościół z serii baryczkowskiej pw. Św. Piotra i Pawła, Zespół Klasztorny oo. Sercanów.
 

PUSZCZA BIAŁOWIESKA

W programie: Białowieża – Park Pałacowy w stylu angielskim, pozostałości po zabudowaniach Pałacu Carskiego, Obelisk, Muzeum Przyrodniczo – Leśne /nowoczesna prezentacja multimedialna historii oraz flory i fauny Puszczy Białowieskiej/, wieża widokowa, objazd po Polanie Białowieskiej /cerkiew św. Mikołaja, architektura drewniana Białowieży, kościół św. Teresy, Park Dyrekcyjny, dolina Narewki, carski dworzec towarowy, Rezerwat Żubrów, spacer ścieżką dydaktyczną „Kładka Żubra” piesza wyprawa po kładkach i mostkach przez podmokłe olsy Puszczy Białowieskiej, skansen ludowy: drewniane chaty ze Szlaków Dębów Królewskich oraz Wielkich Książąt Litewskich, zwiedzanie Rezerwatu Ścisłego – najcenniejszej części Białowieskiego PN z najstarszymi drzewostanami Puszczy.
 

ROZTOCZE I LUBELSZCZYZNA

W programie: Kozłówka – Pałac Zamojskich, Lublin – Stare Miasto, Zamek Lubelski, Kaplica Trójcy Świętej, Brama Grodzka, Plac Po Farze, klasztor oo. Dominikanów, Rynek Starego Miasta, Brama Trynitarska, Archikatedra z „zakrystią akustyczną”, Brama Krakowska, Pl. Wolności, Krakowskie Przedmieście, Krasnobród – Muzeum Przyrodnicze, barokowy kościół, kapliczki na wodzie, rezerwat św. Rocha, Zwierzyniec – siedziba Roztoczańśkiego PN: kościółek na wyspie, Rezerwat „Bukowa Góra”, ostoja tarpanów i stawy „Echo”, Górecko Kościelne – aleja dębowa, rezerwat „Szum”, Hamernia – Rezerwat „Czertowni Pole”, Nowiny – kamieniołomy, Susiec – „Szumy na Tanwii”, Chełm – Podziemia Kredowe, Zamość – Stare Miasto, Rynek, Ratusz, dawna dzielnica żydowska, synagoga, Brama Lwowska, Bastion Nadszaniec, Stara Brama Lubelska, Arsenał, Katedra, Rotunda, fortyfikacje miejskie, Łańcut – Zamek Lubomirskich i Potockich, Nałęczów – Park Zdrojowy, miejsca związane z pisarzami S. Żeromskim i B. Prusem, Bondyrz - Muzeum Wojskowe Światowego Związku AK, spływ kajakowy Wieprzem lub Tanwią.
 

SANDOMIERZ - ŚLADAMI OJCA MATEUSZA

W programie: Sandomierz - Brama Opatowska, Ulica żydowska, Ulica Oleśnickiego, Kamienica Oleśnickich, Sandomierski Rynek, Ratusz, Ulica Bartolona, Kamienica zwana „Konwiktem Bobli”, Kamienica „Pod Ciżemką”, Urząd Miejski, „Ucho Igielne” - Furta dominikańska, Plac spotkań „Rewelin”, Ulica Staromiejska, Bulwar im. Marszałka J. Piłsudskiego, Zamek, Bazylika Katedralna, Dzwonnica, Pałac Biskupi, Mały Rynek, Dom Pracy Twórczej „Alicja”, Górka Literacka, Plac Jana Pawła II, Góry Pieprzowe, Ogród Saski. Kielce – Pałac Biskupi, Muzeum Narodowe, Muzeum Zabawek, Kazimierz Dolny - Rynek z charakterystyczną studnią, ruiny zamku, Muzeum Przyrodnicze, wyjście na Górę Trzech Krzyży, rejs statkiem po Wiśle.
 

SANDOMIERSKIE KLIMATY

W programie: Sandomierz - Zamek, Zbrojownia, Wąwóz Królowej Jadwigi, kościół Św. Jakuba z portalem Niebios, Ucho Igielne, Rynek z ratuszem, Brama Opatowska - Kościół Św. Ducha, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Katedra, Opatów – kolegiata Św. Marcina, Klimontów - kolegiata Św. Józefa, Koprzywnica – pocysterski zespół klasztorny, kościół pw. Św. Floriana, Krzemionki - kopalnia neolityczna, Puławy - spacer po mieście, Kazimierz Dolny - Rynek z charakterystyczną studnią, ruiny zamku, Muzeum Przyrodnicze, wyjście na Górę Trzech Krzyży, rejs statkiem po Wiśle, Bałtów – Park Jurajski, spływ tratwami, rzeką Kamienną, Łagów -Wąwóz Dulowski, Jaskinia zbója Madeja, Ujazd - riuny zamku Krzyżtopór, Grabka - pałac-harem,  Kurozwęki - "Bizonlandia", Ćmielów - fabryka porcelany, Baranów Sandomierski – Pałac zwany „Małym Wawelem”, Dęblin – twierdza i lotnisko wojskowe, Janowiec – Ruiny Zamku i rejs promem przez Wisłę, Mięćmierz – Wiatrak, Dzierdziówka – Muzeum Przyrodnicze „KONIEC ŚWIATA”
 

SREBRNA GÓRA

W programie: Pobyt w Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej, 5 punktów programu do wyboru:
- Zjazdy Na Linach,
- Wspinaczka na sztuczną ściankę alpinistyczną,
- Strzelanie z Łuków,
- Strzelanie z wiatrówek,
- Wyprawa szlakiem sztolni dawnych kopalni srebra,
- Turniej mini golfa,
- Zwiedzanie Fortu „Donjon”,
- Blok zajęć rekreacyjnych.

Pobyty 2 dniowe w Srebrnej Górze są realizowane przez obiekt tylko w weekendy lub piątek – sobota / niedziela – poniedziałek.
 

SZLAK PIASTOWSKI

W programie: Poznań – Katedra, Podziemia, Wzgórze Przemysława , Ratusz, tereny targowe, Palmiarnia, Ostrów Tumski – rezerwat archeologiczny, Gniezno – Katedra, Relikwie św. Wojciecha, skarbiec, Drzwi Gnieźnieńskie, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Biskupin – Rezerwat Archeologiczny – osada prasłowiańska, Wenecja – Skansen Kolei Wąskotorowej, przejazd turystyczną "ciuchcią", Strzelno - kościół św. Trójcy, Kruszwica - kolegiata romańska, Mysia Wieża, Pobiedziska – "Wielkopolska w miniaturze", Puszczykowo - Muzueum-pracownia A.Fiedlera, Kórnik - zamek, Rogalin - pałac, park, dęby.
 

TORUŃ – OD KOPERNIKA DO PIERNIKA

W programie: Stare Miasto, Ratusz, Pomnik Kopernika, Dwór Artusa, Planetarium: seans astronomiczny, wejście do Orbitarium, ruiny Zamku Krzyżackiego, mury obronne z Krzywą Wieżą, sklepy z oryginalnymi piernikami toruńskimi.
 

TRÓJMIASTO – AHOJ MORSKA PRZYGODO !!!

W programie: Gdańsk Oliwa – Katedra, koncert organowy, palmiarnia i alpinarium, Gdańsk – trakt Królewski, Muzeum Historyczne, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Muzeum Morskie, Oceanarium, Stadion PGE Arena, rejs statkiem, Westerplatte, Stocznia, Gdynia – Centrum Nauki „Experyment”, ORP Błyskawica, ORP Dar Pomorza, Sopot – molo, Krzywy Dom, Chłapowo – Pracownia Bursztynu, Jastrzębia Góra – Latarnia Morska w Rozewiu, Muzeum Latarnictwa Morskiego, Obelisk “Gwiazda Północy”-najdalej wysunięty na północ punkt Polski, Promenada Światowida, Łeba – przejazd melexami na ruchome wydmy, wystawa militarna Wyrzutni Rakiet.
 

WARSZAWA

W programie: zwiedzanie – do wyboru: Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan, uliczki Starówki, Pałac Kultury i Nauki / panorama miasta /, Centrum Nauki Kopernik, Powązki Stare i Nowe, Grób Nieznanego Żołnierza / zmiana warty /, Getto Warszawskie i Pawiak, przejazd Dzielnicą Dyplomatyczną, Pałac i Park w Wilanowie, Łazienki Królewskie, przejazd metrem, Kościół Św. Krzyża z sercem Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskie Radio, Telewizja Polska, Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Sejm i Senat, Pałac Prezydencki, Muzeum Wojska Polskiego, Cytadela, Ogród Saski, ZOO, Muzeum Papiernictwa, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Stadion Narodowy, Stadion Legii, Rejs statkiem po Wiśle, Muzeum Żydowskie.

WROCŁAW

W programie: Ogród Zoologiczny, Ogród Japoński, Hala Ludowa, Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe, Ogród Botaniczny, Muzeum Przyrodnicze, Katedra, Ostrów Tumski, Most Zakochanych, Stare Miasto, Rynek, Kamieniczki Jasia i Małgosi, Uniwersytet Wrocławski /Aula Leopoldina/, Dworzec Kolejowy, Pergola z kolorową fontanną, Wrocławskie krasnale, Centrum Nauki Humanitarium, rejs statkiem po Odrze.
 
ZAKOPANE

W programie: trasa turystyczna trudnością dostosowana do wieku i kondycji uczestników, Krupówki – należą do pierwszej piątki najsłynniejszych ulic w Polsce, stary cmentarz na Pęksowym Brzysku – Sanktuarium MB Fatimskiej, Wielka Krokiew, Muzeum Tatrzańskie, wyjazd kolejką na Gubałówkę – Butorowy Wierch, Dom do Góry Nogami, Studio Ceramiki „Tęczowa Skorupka”, Aqua Park Zakopane, Muzeum Misiów Pluszowych, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Atma – Willa Karola Szymanowskiego, Jaszczurówka.
 

ZAMKI KRZYŻACKIE
W programie: Rejs statkiem po Wiśle szlakiem krzyżackich zamków: Gniew, Malbork, Kwidzyn, Toruń, Radzyń Ch., Golub Dobrzyń. Pelplin /Katedra - Muzeum Diecezjalne z oryginalną Biblią Gutenberga + wejście na Górę Papieską/ .
 

ZŁOTORYJA

W programie: Rogoźnica – kamieniołom, Jawor – Kościół Pokoju, Złotoryja – baszta, Muzeum Złota, Wieża Kościelna, Kopalnia „Aurelia”, warsztaty płukania złota, Wytwórnia Ozdób Choinkowych, warsztaty malowania, Wilcza Góra, Zamek w Grodźcu, Leszczyna – Izba Tradycji Górniczo – Hutniczych, warsztaty edukacyjne na szlaku ginących zawodów: kowal, ceramik, mincerz, piekarz + żarna i podpłomyki, papier czerpany, obróbka kamieni szlachetnych, rzeźba w drewnie i w piaskowcu. Wieściszowice – Kolorowe Jeziorka / Rudowski Park Krajobrazowy / dołożono.
 

Tagi:
trzydniowe wycieczki Dragon Travel



Nasi Partnerzy
Tagi: wycieczki zagraniczne istoria wycieczki dokumenty olska zlak zlak laski Szlak Zabytkow Techniki wycieczki kontakt
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła